Studio Kade

Akademia Sztuki portfolio 1

Strona internetowa została przygotowana w oparciu o popularny silnik graficzny CMS do tworzenia stron. Na witrynie istnieje możliwość zobaczenia wyników prac, wizualizacji, zdjęć, malowideł wykonanych przez Panią architekt ze Szczecina. Wiele elementów oraz grafik została dostarczona przez klienta. Prócz samej strony internetowej została przygotowana grafika wektorowa dla klienta. W ramach projektu zostały przygotowane wizytówki oraz logo. Dodatkowo logo w wersji na Facebook-a oraz tło do Fanpage-a.

Całość serwisu opiera się na wielu językach programowania, między innymi na HTML, CSS, JQuery oraz PHP. Dodatkowo na witrynie występuje obługa bazy danych w MySQL. Dla administratora witryny, to znaczy dla klienta został przygotowany panel administratora, dopasowany tak, by nie zniczył niczego, lecz mógł modyfikować na stronie treści, edytować lub dodawać zdjęcia, a także zmieniać wygląd i ułożenie elementów na stronie.

Ikony wykorzystywane na stronie internetowej pobrane zostały z popularnego serwisu FontAwesome oraz Material Design w bezpłatnej wersji komercyjnej. Co do panelu administracyjnego został przygotowany w oparciu o wtyczkę js composer operującej na obiektach drag and drop, dzięki czemu panel jest intuicyjny i bardzo prosty w obsłudze dla użytkowników nie znających się na programowaniu.

W projekcie zostały dodane odpowiednie galerie według odpowiednich kategorii: projekty, realizacje, malarstwo i rysunek oraz fotografia i grafika. Każdy z projektów został obrobiony w programie Adobe Photoshop CC w wersji 2017, tak by grafiki mogły ładnie prezentować się na stronie internetowej, ich miniatury są dopasowane do siebie tak by były tych samych rozmiarów i mogły ładnie prezentować się na stronie.

Oprócz samych grafik dodany jest skrypt Pretty Photo, by istniała możliwość powiększania zdjęć na stronie, oraz zmiany ich w formie galerii na podglądzie. Zdjęcia powiększają się i tym samym jesteśmy w stanie zobaczyć z bliska każdy z projektów lub realizacji. Można przyjżeć się każdemu z osobna.

Akademia Sztuki portfolio 2